1-Mobile Cihaz İzinleri

Uygulama İçin gerekli dosya yazma izinleri için . izin vermeniz gereklidir ekrana gelen pencerede ALLOW butonuna basınız uygulama için gerekli izinleri vermiş olacaksınız.

Not:Cihaz izinleri Uygulamayı İlk Yüklediğinizde ekrana gelir izini verdiğinizde birdaha karşınıza çıkmıcaktır.

2-Mobil Cihaz Serino Kayıt İşlemi

Uygulama için cihaz seri noyu girin ve ardından Tamam Butonuna Basın Kayıt İşlemi Gerçekleşecektir.

Not:Cihaz Serino kayıt işlemi Uygulamayı İlk Yüklediğinizde ekrana gelir Kayıt işlemini yaptıysanız birdaha karşınıza çıkmayacaktır.

3-Kullanıcı Giriş İşlemi

Firmanıza Tanımladığımız Kullanıcı Adı ve Şifreyi girin ve Beni hatırla ChekBox alanını işaretleyin ardından GİRİŞ YAP Butonuna basın programa girişiniz gerçekleşecektir.

4-Araç Kabul İşlemleri

Araç Kabul Bölümünde gelen araçların sisteme kaydetme işlemi ile aracın kabulü gerçekleşmiş olur.

Plaka, Marka, Araç Sahibi (Ad ve Soyad), Telefon ve araç ile ilgili herhangi bir not varsa yazılır. Hasar Durum alanından araç üzerinde hasar bulunan noktalar seçilir.

Kaydet Butonuna bastığınızda aracın kayıt işlemi gerçekleşir ve araca yapılacak işlemlerin listesi ekrana gelecektir.

Bu ekranda araca yapılması gereken hizmetleri seçiyoruz. Eğer seçilen hizmet de fiyat değişikliği yapılacaksa fiyat üstüne tıklayıp fiyatı değiştirebilirsiniz.

(Not: Seçilen hizmetteki fiyat sabit ise fiyat da değişiklik yapmanıza sistem izin vermeyecektir.) daha sonra  Ekle butonuna basıp aracı içeriye alıyoruz bu esnada cihazdan fiş çıkacaktır bu fişi müşteriye veriyoruz daha sonra tekrar Fiş Yaz butonuna basıp çıkan fişi kendimize alıyoruz.

Örnek fiş çıktısı

Araç araca işlem yapılmasından vazgeçilirse  İptal Butonundan işlemleri iptal edebilirsiniz.

Not:Kabul ettiğimiz araç İşleme Al Bölümüne aktarılacaktır.

5-Araç Kabul Kayıtlı Araç Getirme İşlemi

Kayıtlı Araç Getirme işlemini Plakayı girdikten sonra

Klavye üzerinde Bulunan Ok tuşuna bastığınızda araç bilgileri kayıtlı ise otomatik gelecektir eğer kayıtlı değilse ekrana plaka’lı araç bulunamadı lütfen bilgilerini doldurunuz şeklinde
uyarı mesajı gelecektir .

Araç getirme işleminden sonra kayıtlı araç geldiğinde karşınıza araç için yapılan son 10 işlem penceresi gelecektir. Tamam tuşuna basıp bu ekranı geçebilirsiniz. Bu ekran bilgilendirme amaçlıdır.

6-Araç İşleme Al

İşleme Al bölümüne geldiğinizde işleme alınacak araçların listesi gelecektir. Bu bölümde hangi araç işleme alınacak ise araç bilgilerinin başındaki kutucuk işaretlenir ve İŞLEME AL butonuna basılır.

Not:Araç bilgilerinin en sağında Yazıcı ve Çöp Kutusu butonları vardır. Yazıcı butonundan fişi tekrar yazdırabilirsiniz. Çöp Kutusu butonundan ise aracın işlemini iptal edebilirsiniz.

7-Araç İşlemi Bitir

İşlemi Bitir bölümüne geldiğinizde işlemi tamamlanmış araçların listesi gelecektir. Bu bölümde hangi aracın işlemi bitirilecek ise araç bilgilerinin başındaki kutucuk işaretlenir ve İŞLEMİ BİTİR butonuna basılır ve aracın işlemini bitirmiş olursunuz.

Not:Araç bilgilerinin en sağında bulununan Yazıcı ve Çöp Kutusu butonları vardır. Yazıcı butonundan fişi tekrar yazdırabilirsiniz. Çöp kutusu butonundan ise aracın işlemini iptal edebilirsiniz.

8-Araç Teslim Et

Araç Teslim Et Bölümünde teslim edilecek araçlar listelenir. Hangi araç teslim edilecek ise araç bilgilerinin en sonunda bulunan + butonuna basılır karşınıza alt bölümdeki gibi bir ekran gelir.

Araç Hizmet kısmı araca eklenmiş olan hizmetdir. bu bölümde hizmeti silebilir veya fiyatı düzenleyebilirsiniz.

Not:Araca herhangi bir hizmet eklenmediyse aracı teslim edemezsiniz.

Hizmet Listesi bölümünden araca ekstra hizmet eklemek isterseniz bu bölümden ekleyebilirsiniz.

Nakit ödeme nakit yapılacak ise Nakit Seçin, Kredi Kartı ile yapılacak ise Kredi Kartını Seçin ve Teslim Et butonuna basın ve aracı teslim edin.

Ödeme alınmadı ise Ödeme Alındı kutucuğundaki check işaretini kaldırın.