Araç Kayıtları

LiveCARWASH Araç İşlemlerinde Araç Kayıtlarınızı görebilir, Araç Kabul, İşleme Al, İşlemi Bitir ve Araç Teslim İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Kayıtları gelen araçların kayıtlarını görebileceğiniz ekrandır. aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.bu ekranda kayıtlı araçları düzenleye bilir, pasife alabilir ve araç kaydını silebilirsiniz.

Araç Kaydı Düzenle seçtiğiniz aracın bilgilerini aşağıdaki resimde görünen Düzenle butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Düzenleme işlemini aşağıdaki resimde görülen alanlardan değişikliğinizi yapıp Düzenle butonu basarak düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
veya düzenlemeden çıkmak isterseniz Vazgeç Butonuna basarak düzenleme işlemini yapmadan çıkış yapabilirsiniz.

Araç Kaydını Pasif almak için aşağıda görülen resimdeki Pasife Al Butonuna bastığınızda kayıtlı araç pasiflere gidecektir.

Araç Kaydı Silme işlemini aşağıdaki resimde görülen butona basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Kabul

Araç kabul gelen araçların içeriye alma işlemi yapılır. aşağıdaki resimde görülen araç kabul ekranı.

Araç Bul kayıtlı aracı bulabilirsiniz. aşağıdaki resimde görülen Araç Plaka bölümüne plaka yazılır ve Araç Bul Butonuna basarak kayıtlı aracı getirebilirsiniz.

Araç kayıtlı ise karşınıza aşağıda görülen resim gelecektir.

sorugladığınız aracın bilgileri gelcektir. daha sonra Hizmet Listesi kısmından araç üzerinde yapılacak hizmeti eklemek için aşağıdaki resimde görülen Hizmet ekle butonuna basarak hizmet ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

eklenen hizmetde fiyat değişikliği yapıcak iseniz tanımlanan hizmetin fiyatı sabit değil olması gerekmektedir. fiyatı değişikliğini yaptıktan sonra asağıda görülen resimde Fiyatları Güncelle butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hizmet ekleme işlemi bitirdikten sonra aracı aşağıdaki resimde görülen Kabul Et Butonuna basarak aracı kabul edebilirsiniz.
Not: Kabul Et butonuna bastığınızda sayfa otomatik olarak Araç İşleme Al Bölümüne Geçecektir.

Araç Kaydını bulamazsa ise asağıda görülen resimdeki ekran gelicektir ve Araç Ekle kısımından aracın bilgilerini doldurup kayıt edebilirsiniz.

Araç İşleme Al

Araç İşleme Al bölümü Kabul edilen araçların listelendiği ekrandır .
aşağıdaki resimde görülen ekran.
Araçlar Kabul edilmiştir fakat henüz yapılacağı işleme alınmamıştır.

Aracı İşleme Almak için aşağıdaki resimde görülen araç bilgilerinin sağındaki işaretli olan Araç İşleme Al butonu basarak işleme alabilirsiniz.

Araç İşlemi iptala edilecek ise aşağıda görülen resimdeki işaretli olan Sil butonuna basaraka işlemi iptal edebilirsiniz.

Aracın İşlemini Bitir

Aracın İşlemini Bitir işleme alınmış araçların göründüğü bölümdür aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

Aracın yapılan işlemleri bitiğinde Aracın İşlemi Bitirmek için aşağıdaki resimde görülen işaretli olan Araç İşlemini Bitir butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aracın İşlemini bitir butonuna bastığınıza karşına aşağıda görülen uyarı ekranı gelicektir.
Evet Butonuna basarak işlemi bitirebilirsiniz . Hayır butonuna basarak işlemden vazgeçebilirsiniz.

sisteminizde sms entegre edilmiş ise bu aşamada müşteriye sms gideciktir.

Araç İşlemi iptala edilecek ise aşağıda görülen resimdeki işaretli olan Sil butonuna basaraka işlemi iptal edebilirsiniz.

Araç Teslim Et

Araç Teslim İşlemlerinde işlemleri bitmiş araçların listelendiği ekrandır aşağıda görülen resimdeki gibi.

Araç Teslim etmek için aşağıdaki resimde işaretli olan Teslim et butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Teslim Et butonuna bastığınız karşınıza uyarı ekranı gelecektir aşağıda görülen resimdeki gibi.

Evet butonuna basarsanız araç teslim ekranına geçiş yapabilirsiniz aşağıdaki ekranda görülen gibi . Hayır butonuna basaraka işlemden vazgeçebilirsiniz.

Sol bölümde hizmetlerinizin listesi gelir buradan yeni hizmet ekleye bilirsiniz, sağ bölümde ise araca eklenmiş hizmet gelir ekli hizmet üzerinde fiyat sabit değilse fiyat güncellemesi yapabilirsiniz, ödeme tipi seçeneklerinde nakit veya kredi kartını seçebilirsiniz veya veresiye çalışıyor iseniz Ödeme alındı işaretini kaldırarak veresiye olarak aracı teslim edebilirsiniz .
Not: Veresiye araçları raporlar bölümünden ödeme bekleyen araçlar raporundan görüntüleyebilir ve ödeme tahsilatı yapabilirsiniz.