Tip AltTip işlemlerinden sistemin ihtiyacı olan tüm model tanımlarını tek bir ekran üzerinden yapabilirsiniz.

Tip Alt Tip erişim mağaza ekranında bulunan Daha Fazla İşlem butonundan TİP ALT TİP İŞLEMLERİ menüsünden yapılır.

Tip AltTip parametrelerinde 4 adet veri girdi parametresi görüyoruz. ‘Tip Seçin, Stok Kodu, Satış Kodu, Alttip’ Tanımlamak istediğimiz deri tipinin içeriğini yazıp ‘Kaydet’ butonuna bastığımızda deri tipi eklenmiş olur. Aşağıda daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Tip Seçin, Stok Kodu, Satış Kodu,Alttip önceden tanımlanmış veriler arasından seçilerek kullanılır.

Tip seçerken daha önce tanımladığımız veriler arasından seçim yapabiliriz.

Stok kodu seçerken daha önce muhasebeden tanımladığımız Mamül kodlarından gelen değerleri seçmemiz gerekmektedir. Muhasebe içinde daha önceden tanımladığımız Satış kodunu seçmemiz gerekmektedir.

“Değer girilecek yerin yanında ‘…’ ibaresi olması o değerin sadece seçilebilir olduğunu gösterir.”

Tanımlama ekranı açıldığında eğer kullanıcının tanım ekleme yetkisi varsa yeni bir tanım ekleyebilir, eğer kullanıcının tanım ekleme yetkisi yoksa sadece var olan değerler arasından seçim yapabilir. Bkz. Tanım İşlemleri

Kaydet butonu ile tip kaydı eklenir.

Kullanıcı daha önce girilen kaydı düzenleme ve silme işlemlerini yapabilir. Kullanıcı işlem yapmak istediği kaydın üzerine gelip sağ tuş yapması gerekmektedir.

Düzenle butonu, daha önce girilen bir kaydın yeniden düzenlenmesini sağlar. 

Sil butonu ile kayıtlı olan verileri silebilirsiniz. Kaydı silmek istiyorsanız sil butonuna basıp onay mesajına Evet butonu ile bu işlemi onaylamalısınız. Evet butonuna bastığınızda sistem ilgili kaydı siler ve size “Kayıt Silindi.” mesajını verir. Kaydı silmek istemiyorsanız Hayır butonuna bastığınızda sistem Model kaydınızı silmeyecektir.

Etiketler: