Beden Setlerine erişim mağaza ekranında bulunan Daha Fazla İşlem butonundan BEDEN SETLERİ menüsünden yapılır.

Beden setleri işlemlerinden sistemin ihtiyacı olan tüm beden seti tanımlarını yapabilirsiniz. Bu ekranda kullanıcı ‘Beden Setleri İşlemlerini’ tek bir ekran üzerinden yapabilir.

Beden Seti ekleme işlemini yukarıda görülen resimdeki alanları doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Girdiğiniz verileri beden setleri tablosundan görebilirsiniz. Kullanıcı, Beden Setleri Kayıtları tablosunda girdiği verilere işlem yapabilir.Kullanıcı kayıtları ‘Düzenle, Aktif-Pasif, Sil’ işlemlerini yapabilir. Kullanıcı Mause üzerinden ‘Sağ Tık’ yaptığında aşağıdaki gibi işlem tablosu görünmektedir.

Düzenle butonu, daha önce girilen bir kaydın yeniden düzenlenmesini sağlar. Düzenle butonuna bastığınızda Beden Seti Parametrelerinden işleminizi düzenleyebilirsiniz. Beden seti düzenleme işlemi yukarıda ki resimde görülen Düzenle butonu ile yapılır.

Göster butonu ile aktif ya da pasif olan kayıtlı beden setlerini gösterebilir. Aktif kayıtları görmek için ‘Aktif Kayıtları’ butonu pasif kayıtları görmek için ‘Pasif Kayıtları’ butonu ile sistem beden seti kayıt durumunu gösterir.

Gönder butonu ile kayıtlı olan beden setlerini aktife ya da pasife alabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz kaydın durumunu değiştirmek için Gönder butonunun üzerine gelip ‘Pasif Kayıtlara’ veya ‘Aktif Kayıtlara’ butonuna bastığınızda ekranınıza bir onay mesajı gelecek. Eğer onay mesajına Evet yanıtını verirseniz ekranınıza “Kayıt Durumu Değiştirildi” mesajını verecektir ve işlem yaptığınız kaydın durumu değişir.

Sil butonu ile kayıtlı olan beden setlerini silebilirsiniz. Kaydı silmek istiyorsanız sil butonuna basıp onay mesajına Evet butonu ile bu işlemi onaylamalısınız. Evet butonuna bastığınızda sistem ilgili kaydı siler ve size “Kaydı Siliyorum.” mesajını verir. Kaydı silmek istemiyorsanız Hayır butonuna bastığınızda sistem beden seti kaydınızı silmeyecektir.